Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 📚, obchodzony 14 października, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku, która była pierwszym w Europie ministerstwem oświaty. Święto to zostało ustanowione w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela 👩‍🏫, a od 1982 roku, na mocy ustawy Karta Nauczyciela, obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych 📅, a w szkołach odbywają się uroczystości z tej okazji 🎉. Nasi uczniowie zaprezentowali dzisiaj swoim kolegom i przede wszystkim nauczycielom i dyrekcji Szkół Educare et Servire przedstawienie wokalno-teatralne 🎭. Uczniowie mają wiele talentów artystycznych 🎨: śpiewali 🎤, przedstawiali skecze związane życiem szkoły oraz recytowali teksty w sympatycznej i wesołej atmosferze 😊 – to bardzo ważne ponieważ codziennie w szkole spędzają 1/3 swojego czasu ⏰. Wszystkim nauczycielom, dyrekcji i pracownikom Szkół Fundacji Educare et Servire w dniu ich święta w poniedziałek już dziś życzymy dużo zdrowia, życzliwości, pasji w pracy i radości w życiu prywatnym 🌟.